Sklep Buczer z kwalifikacjami na restauracje

7
2062

Mięso to najczęstszy posiłek niemalże każdego człowieka. Niezależnie od tego czy jest wołowe, wieprzowe czy cielęce możemy je dostać w pierwszym lepszym sklepie. Jednak czy mieliśmy okazję od razu wrzucić je na ruszt celem skonsumowania naszego świeżego zakupu? W sklepie Buczer jest to możliwe od ręki.
 
Sklepowo i jedzeniowo to hasła dzisiejszego wpisu. Jeśli lubicie mięso wołowe (i nie tylko) to sklep Buczer będzie dla was idealnym miejscem do poznania mięsnych części różnych zwierząt. Wysokiej jakości mięso to wizytówka sklepu, który miałem okazję poznać w piątkowy wieczór. Często zastanawiałem się czemu „krowa krowie nie jest równa”. W sklepie Buczer znajdziemy mięso rasowego bydła pochodzącego z zagranicy. Specjalne i droższe odmiany krów Limousine i Charolaise pochodzące z Francji, a hodowane na polskich Mazurach mogą nas później zaskoczyć na samym talerzu swoim smakiem.

Rzeźnik z Saskiej do najtańszych nie należy

Dokonując zakupów różnych produktów spożywczych bardzo często zwracamy uwagę na cenę, która dla wielu z nas jest ważna. Niestety mięso w lokalu Buczer do najtańszych nie należy. Dla jednych może to być minus, a dla drugich plus. To wszystko zależy od tego czy cenimy sobie jakość czy jednak wolimy produkty słabszej jakości, których zakup wynika z ograniczonych funduszy w naszym portfelu. W sklepie Buczer nie znajdziemy produktów takich jak w Biedronce czy Lidlu, a jakość musi kosztować.

Sklep na Saskiej Kępie w Warszawie posiada w swojej ofercie mięso, które po uboju poddawane jest specjalnemu procesowi dojrzewania trwającemu około 4 tygodnie. Dzięki temu uzyskujemy wysokiej jakości mięso, które zachowuje swoją soczystość, kruchość. To wszystko przekłada się później na wyjątkowy smak, którego doświadczyłem w dniu wczorajszym.

Oprócz wołowiny dostaniemy na miejscu również jagnięcinę, cielęcinę, dziczyznę, a także szeroki wybór swojskich wędlin, kiełbas zarówno tych importowanych jak i polskich. W końcu jesteśmy u rzeźnika dla, którego porcjowanie różnych partii mięsa to chleb powszedni. Ceny mięsa jak możecie zobaczyć na zdjęciach są różne, to wszystko zależy od tego czego dokładnie potrzebujemy i na co mamy ochotę. Oprócz mięsa na miejscu znajdziemy również różnego rodzaju marynowane grzybki bądź inne produkty, które możemy zakupić, aby podkreślić smak podczas jedzenia specjalnie przygotowanego przez nas mięsa. Będąc na miejscu dowiedziałem się, że u Buczera możemy także zakupić specjalnie wypiekany chleb z pobliskiej piekarni. Dość nietypowo, ale to wszystko specjalnie dla klientów.

To co na miejscu mi się spodobało, a co dodatkowo można wyliczyć do ceny, jest przede wszystkim wiedza pracowników, którzy umiejętnie doradzą w kwestii przyrządzania lub dbania o mięso. Czas przejść do przyjemniejszej części, bo wizyta w lokalu, a właściwe sklepie Buczer to nie tylko patrzenie się na szklane lady z mięsem.

Czas wrzucić coś na ruszt

U Buczera możemy nie tylko dokonać zakupu naszego ulubionego rodzaju mięsa, ale również spróbować jak smakuje już na miejscu. Po wybraniu konkretnej partii dokonujemy płatności i wybieramy sposób wysmażenia. Po tym nie pozostaje nam nic innego, jak tylko spocząć i poczekać, aż specjalista od mięsa lub rzeźnik, czy jak kto woli, poda nam pięknie wysmażony kawałek do zjedzenia.

Dodatkowo możemy wybrać sobie miejscową surówkę lub specjalną węgierską lekko ostrą paprykę wypełnioną kiszoną kapustą. Wybór należy do nas. Buczer to typowy sklep, ale ma pewne zaczątki restauracji. Właściciel zdaje sobie sprawę, że taki sposób obsługi to klucz do sukcesu. Mięso, które jadłem na miejscu było naprawdę wyśmienite. Kawałek był dobrze doprawiony pieprzem i posypany grubą solą. Cały czas powinniśmy pamiętać, że jest to zwykły sklep, a jedzenie, które jest tam podawane to pewien sposób „degustacji” pokazujący jak można przyrządzić wysokiej jakości wołowinę.

Muszę przyznać, że smak lekko pikantnej papryki z wypełnioną kapustą kiszoną idealnie komponował się z doprawionym solą i pieprzem kawałkiem wołowiny. Jeśli uważacie, że sami jesteście lepszymi kucharzami, zawsze możecie spróbować takich eksperymentów z mięsem w swoim domu. Według mnie sklep zasługuje na miano małej restauracji specjalizującej wyłącznie w wołowinie. Z całą pewnością polecam lokal/sklep/restauracje Buczer. Gdyby komuś z was było nie po drodze na Saską, zawsze możecie udać się na ul. Puławską 33, gdzie właściciel ma już drugie lokum z mięsem.
 
Buczer Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

 • Michał Domański

  Czy ja wiem, czy drogo. Nie spotkałem w stolicy miejsca, gdzie można taniej zjeść steka.

  • Karol Pisze

   Często tam bywasz?

   • Michał Domański

    Dość regularnie, w obu filiach.

    • Karol Pisze

     A co najbardziej lubisz kupować w sklepie Buczer?

     • Michał Domański

      Ale co to za pytanie? xD najczęściej rib steak. Podobno struś na tatara dobry, ale nie dane mi było spróbować, a na nogę jagnięcą nie mam piekarnika wystarczająco dużego.

 • Kornel

  Na Puławskiej jest pierwszy sklep Butcher, na Saskiej otworzyli filie ~1,5 roku temu.

  • Karol Pisze

   Dokładnie tak jest. Bywasz w sklepach Buczer?