Sprawdziłem jak smakuje „1000 lajków” w restauracji Mashami Shusi

0
293
Logo Mashami Shusi / fot.karolpisze.pl

Niektóre knajpy lub lokale gastronomiczne zdają sobie sprawę, że klient nie zawsze przyjdzie sam. Trzeba go zachęcić. Jedną z takich form jest oczywiście internet, a właściwe portal społecznościowy Facebook, który szybko przyciąga klientów nie tylko do lokalu, ale również do polubienia strony. Japońska restauracja Mashami Shusi jakiś czas temu doceniła pierwszy 1000 lików na Facebooku. Jesteście ciekawi jak?
 
Smaczne jedzenie to tylko połowa sukcesu. Drugim ważnym czynnikiem kiedy wchodzimy do restauracji jest oczywiście cena, a w tej kwestii wielu klientów może mieć swoje oddzielne zdanie. Jednym z ciekawszych dań w kuchni japońskiej i niestety też drogim jest shusi. Lokal Mashami Shusi zdecydowanie zmienia podejście do Shusi, a właściwe ilości oraz ceny.

Walentynkowe shusi w Masami

Walentynkowy wieczór razem ze swoją dziewczyną postanowiłem spędzić w dość nietypowy sposób. Wybraliśmy się wspólnie na shusi. Czy było smacznie? Tego z pewnością dowiecie się za chwilkę. Zacznijmy od tego, że wieczorną kolację jak to zazwyczaj bywa zamówiłem dzień wcześniej, gdyż własnie tego wymaga zamówienie w postaci shusi 1000 Like za 100 zł. Już na początku nazwa wzbudza zainteresowanie, które dla wielu z Was może okazać się świetną okazją na wspólne imprezy, spotkania ze znajomymi czy rodzinne zjazdy. Oczywiście to wszystko zależy od tego czy lubimy taką formę jedzenia.

Mashami shusi to nieduża „sieciówka” mająca w Warszawie trzy lokale w dogodnych lokalizacjach oczywiście z dostawą. Razem z dziewczyną wybrałem restauracje na Mokotowie (ul. Cybernetyki 3A). Już na wejściu czułem mały dyskomfort, ponieważ nie jest to duży lokal, ale przecież nie o to chodzi.

Lokal Mashami Shusi / fot.karolpisze.pl

Najważniejszy jest smak i oczywiście cena, która w tym przypadku z pewnością jest mocno zaskakująca. Niecodzienny wystrój to efekt walentynek, które dodatkowo przyciągają wielu klientów. Mimo małej powierzchni wszystko jest w klimacie japońskim, poczynając od ścian skończywszy na talerzach.

Najlepsza oferta shusi w Warszawie?

Zamówienie na zestaw 1000 like zostało złożone dzień wcześniej. Niestety jest to wymóg „szefostwa” Mashami Shusi, aby zestaw 1000 like zamawiać dzień wcześniej. Zapewniam Was, że warto. Po przyjechaniu na miejsce oraz zajęciu miejsca po około 10-15 minutach Pani kelnerka, która wcześniej przyjęła też zamówienie na napoje (herbata oraz woda gazowana) przyniosła nam tace shusi.

Zestaw 1000 Like / fot.karolpisze.pl

Na zaprezentowanej tacy znajduje się 100 kawałków. Danie przeznaczone z pewnością dla większej grupy osób. Jedząc wyczuwalna jest świeżość składników. Nie jest to danie kupione w znanych marketach, które leżą w lodówkach. W tym przypadku ryż jest bardzo delikatny, kawałki ryby są świeże i wszystko razem w połączeniu wręcz rozpływa się w ustach. Do jakości nie można się przyczepić, bo jest naprawdę dobra.

Atrakcyjności daniu nadaje cena, gdzie w tym przypadku za 100 kawałków shusi płacimy 100 zł. Kiedy usłyszałem o tym zestawie od razu nie do końca mogłem uwierzyć w całą promocje myśląc, że jest ona tylko chwilowa. Jak okazało jest zupełnie inaczej. Oferta shusi 1000 like jest stała w karcie lokalu Mashami Shusi, a jedynym jej minusem jest zamówienie dzień wcześniej.

Podsumowanie

Dla niedowiarków, zapewniam, że zapłaciłem dokładnie 100 zł za całą tace. Na paragonie widać jeszcze wcześniej wspomniane przeze mnie napoje, czyli herbatę oraz wodę gazowaną. W sumie cała kolacja kosztowała 114 zł, gdzie w takiej cenie z pewnością nie dostalibyście takiej ilości shusi. Znając rynek z pewnością pojawiają lub pojawiły się już konkurencyjne zestawy shusi. Jeśli tak, to już niedługo również postaram się coś o nich napisać.

Paragon Mashami Shusi / fot.karolpisze.pl

Nie mogę powiedzieć, że Mashami Shusi jest bez minusów. Według mnie brak możliwości zamówienia Shusi od razu, dość mocno ogranicza zamówienia. Głównym argumentem jest tutaj przygotowanie składników oraz czas realizacji w lokalu, jednak dla niektórych może to być uciążliwe. Lokal na Cybernetyki jest mały. Mimo klimatu, zdecydowanie nie ma tam dużo miejsca, aby zjeść na miejscu w szczególności przy kilku stolikach. Zdaje sobie sprawę, że zdarzają się mniejsze lokale, a ten minus według mnie dotyczy tylko i wyłącznie lokalu na Cybernetyki. Zawsze zostaje możliwość zamówienia bezpośrednio na stronie Mashami Shusi.